شومیز و تفاوت آن با تونیک و بلوز


شومیز

در سال های اخیر نام شومیز را زیاد می شنویم. شومیز را می توان به 2 گروه کلی معرفی، تقسیم کرد. باور اول بر این اساس استوار است که شومیزها لباسی زنانه هستند که از ابتدا با طرح های مخصوص بانوان، تولید می شوند. گروه دوم بر این باور هستند که شومیزها لباس های مخصوص بانوان هستند اما طرح شومیزها معمولاً از لباس های مردانه کپی و مورد استفاده قرار می گیرد. هر دو گروه نیز این باور را دارند که شومیز نوعی پیراهن است که اغلب برای فصل بهار و تابستان استفاده شده و معمولاً جنس پارچه لختی دارند.

با توجه به پرطرفدار بودن این محصول، فروشگاه محصولات فیزیکی ارژن مارکت در نظر دارد تعدادی از بهترین شومیزهای دستدوز هنرمندان خلاق را معرفی کند که از جمله آنها می توان به گالری هایی چون، گالری مریا، گالری رزا، گالری راد و گالری دا اشاره کرد.

تفاوت شومیز، بلوز و تونیک

برای درک بهتر و دقیق تر تفاوت شومیز، بلوز و تونیک، بهتر است نگاهی کلی به تعریف کوتاه هر 3 مورد داشته باشیم.

1- شومیز: واژه ای فرانسوی که گستره بسیار وسیعی را مانند کتاب با جلد کاغذی و لباس هایی مثل تی شرت، بلوز، تونیک، ژاکت و ... را در بر می گیرد.

2- بلوز: نوعی لباس گشاد و قدیمی که در مقاله تی شرت و بلوز، بطور کامل معرفی شده است. بلوزها معمولاً لباس های بزرگ و گشادی هستند که برای پوشش بدن (بالا تنه) کاربرد دارند.

3- تونیک: تونیک هم مانند بلوز برای پوشش بالاتنه استفاده می شود اما تفاوتی که با بلوز یا تی شرت دارد، قد بلندتر آن است که تا میان ران پا و زیر باسن امتداد دارد.

با تعریف های فوق براحتی می توان تفاوت بین 3 گروه لباس های زنانه پرطرفدار را درک کرد.